İkinci el araba ilanı verirken nelere dikkat edilmeli

İkinci el araba ilanı verirken nelere dikkat edilmeli

İkinci el araba ilanı verirken bazı püf noktalarını göz önünde buldurmanız alıcıya kolaylık sağlayacağı gibi sizin de daha hızlı bir satış gerçekleştirmenize yardımcı olabilir.

Geçmiş yıllarda vasıta veya araç alım satım ilanları gazeteler üzerinden veriliyor ve kelime sayısı sınırı nedeniyle tüm detaylara yer verilemiyordu. Bununla birlikte ilanlarının çoğunda görsel bulunmaması alıcının bir fikrinin oluşmasını engelliyordu. Araba pazarlarında gerçekleştirilen ayak üstü konuşma ve pazarlıklar ise hem alıcının hem de satıcının aleyhine durumlar oluşmasına neden oluyordu. İnternetten ikinci el araba ilanı vermenin yaygınlaşmasıyla birlikte artık her şey daha şeffaf bir hale geldi.

ikinci el araba ilanı verirken nelere dikkat edilmeli.

İkinci El Araba İlanı Nasıl Olmalı?

İnternette ikinci el araba ilanı vermenin getirdiği avantajlarla birlikte ilan sayısı arttığı için ilanın özellikleri de artık daha önemli bir noktaya ulaşmıştır. Doğru bir şekilde girilen ilanlar alıcıların daha fazla ilgisini çekiyor.

İkinci el araba ilanı verirken dikkat etmeniz gerekenler şunlardır;

  • Net ve doğruluğundan şüphe olmayan bilgiler vermelisiniz.
  • Değişen ve boyalı parça bilgileri verirken açık olmalısınız.
  • Km ve hasar bilgisi bilgileri ilanınızda yer almalı.
  • Satış nedenini açıkça belirtmelisiniz.
  • Aracın temiz ve detaylı fotoğrafları ilanınızda yer almalıdır.
  • Abartılı ve şüphe uyandırıcı ifadelerden kaçınmaya özen göstermelisiniz.

Bu püf noktalarına dikkat ettiğinizde ilanınıza olan ilgi artacaktır. İlanınızı birilanver.com’da vermek de ulaşacağınız kişi sayısının ciddi oranda artmasını sağlayacaktır. Böylece aracınızı daha hızlı bir şekilde alıcısına ulaştırabilirsiniz.

Yorum ekle

En son güncellemeleri ve haberleri almak için Kaydolun

İstanbul / TÜRKİYE
Sosyal Medya Hesaplarımız
türkiye'nin tr go güvenceli ücretsiz ilan sitesi bir ilan ver.

birilanver.com’da yer alan kullanıcıların oluşturduğu tüm içerik, görüş ve bilgilerin doğruluğu, eksiksiz ve değişmez olduğu, yayınlanması ile ilgili yasal yükümlülükler içeriği oluşturan kullanıcıya aittir. Bu içeriğin, görüş ve bilgilerin yanlışlık, eksiklik veya yasalarla düzenlenmiş kurallara aykırılığından birilanver.com hiçbir şekilde sorumlu değildir. Sorularınız için ilan sahibi ile irtibata geçebilirsiniz. Yer Sağlayıcı Belge No : 581

© Bir İlan Ver Dijital Medya - 2022