Arabamı en kolay ve en hızlı nasıl satarım?

Arabamı en kolay ve en hızlı nasıl satarım?

Arabamı en kolay ve en hızlı nasıl satabilirim? Araba satmak, kiralamak veya satın almak ülkemiz ve dünya genelinde en yaygın arama terimlerine sahip kelimelerin başında gelir. Hergün binlerce kişi internet üzerinden araç alım, satım işlemlerini gerçekleştirirler. Bu konuda bir çok alternatif yol mevcuttur. Geçmiş yıllarda araba satmak için gazete ilanları kullanılırken, günümüzde araba alım, satım işlemleri internet ortamına taşındı ve hızla tüm dünya’ da kabul edildi.  Bu bağlamda birilanver.com olarak, sahibinden veya firma sahipleri için araba satmanın en kolay yollarını araştırdık. Araba ilanı eklemek için SEO uyumlu içerik nasıl hazırlanır? araba satarken nelere dikkat edilmeli? Hızlı araba satmak için püf noktalar nelerdir? arabamı değerinde nasıl satarım? başlıklı konuları ele alacağız.

Bilindiği üzere araba satmak için, daha fazla kitleye ulaşmak gerekir. Bunun en etkili yolu ise doğru ilan başlığı ve özenle eksiksiz hazırlanmış araba ilanın’ dan geçer. Sahibinden veya firmalardan eklenen her ilan saniyeler içerisinde internet ortamında yayılmaya başlar. Bir çoğu google, yandex, bing gibi arama motorlarında üst sıralara çıkarken, bir çok ilan alt sıralarda yer alır. Bu durum iki sebep’ ten oluşmaktadır.

*SEO alt yapısı yetersiz ilan sitesi

*İlan içeriği kısa ve uygunsuz kelimelerden oluşması.

Yukarıda belirtilen 2 sebep internet ortamında doğru alıcıya ulaşılmamasına neden olur. Bu bağlamda birilanver.com olarak kullanıcılarımıza %100 SEO alt yapısına sahip ilan portalı sunuyoruz. Üstelik portal içerisinde ilan eklemek, başta olmak üzere, harita üzerinden ilanları keşfetmek gibi bir çok fonksiyonu ücretsiz sunuyoruz. Gelin birlikte araba ilanı verirken dikkat edilmesi gereken hususlara birlikte göz atalım.

Arabamı en kolay ve en hızlı nasıl satarım

ARABA İLANI VERİRKEN NELERE DİKKAT EDİLMELİ?

Araba ilanı vermek sanıldığı kadar kolay değildir. Çünkü alıcılar içeriği eksik ilanlara 10 saniye’ den az bakar. Bu ise araç satma süresini bir hayli zora koşar. Peki araba ilanı eklerken nelere dikkat edilmeli?

Araba satmak isteyen satıcıların dikkat etmesi gereken hususlar;

*İlgili ana kategori ve bağlı alt kategori seçimi yapmak,

*Araç özelliklerini doğru belirtmek,

*Etkili (doğru) ilan başlık seçimi yapmak,

*Eksiksiz ilan içeriği, açıklama bölümü girmek,

*Araçta varsa kusur, kaza gibi bilgileri belirlemek,

*Araba fotoğrafı çekiminde neredeyse her alanını çekmek,

*İletişim, konum bilgileri belirlemek,

*Daha hızlı sonuç için, birilanver.com kullanıcı profil sayfasına whatsapp, viber sohbet araçlarını aktif etmek.

Yukarıda belirtilen 8 madde araba satmak isteyen sahibinden veya galeri firmaları ile alıcı arasında güven oluşturan meddelerdir.

ETKİLİ ARABA İLAN BAŞLIĞI SEÇİMİ NASIL OLMALI?

Etkili ilan başlığı seçimi için araç markası, modeli, yılı mutlaka belirtilmeli. Örnek ilan başlığı ”Sahibinden 2017 Model Düşük kilometre BMW İ30” şeklinde olabilir.

Araba satın almak isteyen alıcılar internet ortamında ilan aradıklarında, daha önce satın almak istedikleri araç markasını hemen, hemen belirlemiş olurlar. Hal böyle olunca etkili (doğru) ilan başlığı seçimi yapmak internet ortamında görünürlüğü artırmasındaki en etkili yoldur.

ARABA İLANI İÇİN SEO UYUMLU İÇERİK NASIL HAZIRLANIR?

Kısaca SEO “Arama Motoru Optimizasyonu” anlamına gelir. Arama Motoru Optimizasyonu, web sitelerimizin arama motorlarında daha çok görünürlülük elde etmesini sağlamak için yapılan çalışmalar bütünüdür.

Araba ilanı eklemek isteyen kullanıcılar SEO uyumlu içerik hazırlamak istediklerinde, Başlık ile uyumlu alt başlıklar girmelidir. İlan içeriğini en az 400 karakterden oluşturmalıdır. Bir birini takip eden benzer kelimelerden kaçınılmalı. Alt başlıklar belirlenmeli ve alt başlıklar ile uyumlu doğru içerikler girilmelidir. Daha fazla SEO uyumlu içerik nasıl hazırlanır konularına bu sayfadan ulaşabilirsiniz.

ARABAMI EN HIZLI NASIL SATARIM?

Bu arz, talep meselesidir. Örneğin acil nakite sıkıştığınızda, gözünüzden sakındığınız x arabayı satmak isteyebilirsiniz. Bu durumda ise arabamı en hızlı nasıl satarım diye düşünebilirsiniz. Öncelikle arabayı satmaya karar verdiğinizde, yukarıda belirttiğimiz konulara dikkat etmeniz gerekmektedir. İlgili araba ilanı bilgileri eksiksiz hazırlandı ve artık alıcıların sizinle iletişime geçmesiniz bekliyorsunuz. Birilanver.com olarak satmak istediğiniz araba ilanını sistem üzerinden ücretsiz eklediğinizde, sistem otomatik olarak /birilanver sosyal medya platformlarında yayımlayacaktır. Arabasını satmak isteyen satıcılar için birilanver.com olarak, kullanıcılarımıza ücretsiz sunduğumuz bir diğer özelliktir. Böylelikle araç satma hızınız artacaktır.

Şimdi arabamı en kolay nasıl satabilirim konu başlıklı yazımızı okuduğunuza göre ”ÜCRETSİZ İLAN EKLE” sayfamız üzerinden 1 adımda arabanı kolayca sat.

 

 

Yorum ekle

En son güncellemeleri ve haberleri almak için Kaydolun

İstanbul / TÜRKİYE
Sosyal Medya Hesaplarımız
türkiye'nin tr go güvenceli ücretsiz ilan sitesi bir ilan ver.

birilanver.com’da yer alan kullanıcıların oluşturduğu tüm içerik, görüş ve bilgilerin doğruluğu, eksiksiz ve değişmez olduğu, yayınlanması ile ilgili yasal yükümlülükler içeriği oluşturan kullanıcıya aittir. Bu içeriğin, görüş ve bilgilerin yanlışlık, eksiklik veya yasalarla düzenlenmiş kurallara aykırılığından birilanver.com hiçbir şekilde sorumlu değildir. Sorularınız için ilan sahibi ile irtibata geçebilirsiniz. Yer Sağlayıcı Belge No : 581

© Bir İlan Ver Dijital Medya - 2022